PNEUSERVIS, AUTOSERVIS MOTO-PNEUSERVIS AGRO-PNEUSERVIS
Pneuservis

Vyvažovacie stroje

Moderný diagnostický stroj CEMB ER100

 

 • Moderný diagnostický stroj CEMB ER100

 

 1. Meranie hĺbky a kužeľovitosti dezénu
 2. Meranie nepravidelného zjazdenia dezénu
 3. Meranie hádzavosti pneumatiky kolesa
 4. Zobrazenie grafu hádzania disku a pneumatiky
 5. Optimalizácia celkovej hádzavosti kolesa natočením pneumatiky na disku do správnej polohy
 6. Možnosť zmerať samostatne hádzanie disku
 7. Vytlačenie protokolu s celkovým vyhodnotením hádzavosti kolesa

 

Merania sú uskutočnené za pomoci ulrazvukových a laserových meračov.

 

HÁDZAVOSŤ

Software pre meranie výstrednosti je silným nástrojom pre určovanie potreby prevedenia príslušného otočenia pneumatiky na disku pre zníženie hádzavosti do prijateľných hodnôt. ER100 je schopné automaticky zmerať výstrednosť, ako pneumatiky, tak aj disku, z vnútra (v mieste upevnenia pneumatiky). Ich vzájomným natočením dôjde k redukcii celkovej hádzavosti.

 

 

 

MT2880EASY ALU

 • 2x MT2880EASY ALU

 

Mikroprocesorový vyvažovací  stroj s digitálnym displejom pre statické a dynamické vyvažovanie kolies osobných áut , OFF – ROAD, dodávok a motocyklov. Stroj je vybavený automatickým vkladaním dát / vzdialenosť, priemer disku/, autokalibráciou, programom pre hliníkové disky, OFF – ROAD, motocyklové a PAX disky, programom na ukryté závažia za lúčmi hliníkových diskov.

Presnosť vyváženia 1 gram!

Montáž a demontáž pneumatík

 

 • 2 x montážny stroj AS943

 

Rad  AS 900 tvoria montážne stroje s odklápacím ramenom určeným pre osobné, závodné a dodávkové kolesá od  10“ do 26“ v  priemere a do šírky 12“alebo 14″. Ich špeciálna stavba robí stroj AS zvlášť kompaktným, pevným a róbusným. Je preto zvlášť vhodný pre intenzívne používanie.

 

 

 • 1 x montážny stroj BUTLER AirCombi

 

Je vybavený patentovaným systémom uvolňovanie pätiek schváleným pre kolesá „RFT“, „EMT“, „PAX“  a „CSR“, ďalej obsahuje unikátnu plávajúcu plastovú hlavu, ktorá kopíruje obvod disku, bez toho, aby ho poškodila.Všetky stroje rady Butler sa vyznačujú „tulipánovým“ upínacím systémom zabezpečujúcim dokonalé vnútorné a vonkajšie upínanie. Čeluste sú kompletne potiahnuté gumou zabraňujúcou poškodenie disku. Stroj je kompletne poháňaný vzduchom.

 

 

Umývačka kolies

 

 • TURBOWASCH 2500

 

Slúži na odstránenie hrubých nečistôt z disku, ktoré sa usadzujú hlavne na vnútornej strane kolesa. Nečistoty sa odstránia prúdom vody a plastového granulátu a následne sa osuší prúdom stlačeného vzduchu.

 

 

 

 

Príslušenstvo HAWEKA

 • Príslušenstvo HAWEKA

 

Slúži pre dokonalé vyváženie ALU diskov. Hliníkový disk je nutné upínať na vyvažovací stroj cez otvory na skruty prípravkami HAWEKA a docentrovať ho rozpínacou sadou DUO-EXPERT. Týmto docielime upnutie, ktoré sa najviac podobá upnutiu kolesa na náboji automobilu. Stredové otvory hliníkových diskov väčšinou nie sú vystredené na obvod kolesa, takže ho nemôžeme upínať na kužeľ ako plechový disk.

 

 • Príslušenstvo pre vyváženie diskov bez stredového otvoru
Plnenie pneumatík plynnou zmesou SECUR PNEUS

 

 1. zabezpečuje stabilný tlak v pneumatike po 5 x dlhšiu dobu než pri stlačenom vzduchu
 2. kontrola tlaku pneumatík v dlhších časových intervaloch / skúsenosti z praxe: na konci sezóny má pneumatika ten istý tlak, ako pri nahustení /
 3. zvýšenie životnosti pneumatík, lebo je pneumatika správne nahustená podstatne dlhší čas
 4. absencia atmosferickej vlhkosti v pneumatike zabraňuje nežiadúcim výkyvom tlaku, ktoré sú obvykle vykonané teplotnými zmenami pneumatík
 5. správny tlak pneumatík zaisťuje dokonalé jazdné vlastnosti aj v kritických situáciach = okamžitá väčšia bezpečnosť
Momentový kľúč

 

Slúži na správne dotiahnutie skrutiek / matíc /, ktoré upínajú koleso na náboj automobilu. Uťahovací moment sa nastavuje podľa doporučenia výrobcu automobilu

Plastové dláto

 

Používa sa na šetrné odlepenie starého závažia z hliníkových diskov

Vymeňte svoje pneumatiky